Zajištění zásobování trhu pohonnými hmotami a prodeje na čerpacích stanicích v ČR

8. 4. 2020 / ZPRÁVY ČAPPO / Autor: ing. Václav Loula / ing. Tomáš Mikšovský / Zdroj: TZ ČAPPO

Situace v oblasti dodávek ropy a pohonných hmot na český trh včetně distribuce k velkoobchodním zákazníkům i na čerpací stanice je v podmínkách vládou vyhlášeného nouzového stavu zcela stabilní.       

ZÁSOBOVÁNÍ TRHU POHONNÝMI HMOTAMI 
Členské firmy České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) zajištují všechny klíčové procesy jako jsou dodávky ropy, zpracování v rafineriích, skladování a distribuci pohonných hmot. 
V rámci služeb zákazníkům pak členové ČAPPO zajišťují neomezený provoz více jak 1300 veřejných čerpacích stanic na celém území ČR. 
V současné situaci nouzového stavu a přijímaných opatření proti šíření koronaviru SARS Cov-2 je situace v oblasti dodávek ropy a pohonných hmot na český trh včetně distribuce k velkoobchodním zákazníkům i na čerpací stanice zcela stabilní. Všechny systémy jsou plně funkční, zásoby paliv odpovídají potřebám trhu a zásobování kvalitními pohonnými hmotami je plynulé. 

ZAJIŠTĚNÍ CHODU KRITICKÉ INFRASTRUKTURY 
ČAPPO velmi odpovědně zajišťuje chod kritické infrastruktury pro distribuci a prodej pohonných hmot a služeb na čerpacích stanicích. 
Členské firmy proto průběžně zajišťují v koordinaci s MPO ochranné pomůcky a dezinfekce pro bezpečný provoz čerpacích stanic. 
Doporučujeme při nákupu na ČS bezhotovostní úhrady platebními kartami provozovatelů ČS nebo bankovními kartami. 

PRODEJ POHONNÝCH HMOT, POTRAVIN, OBČERSTVENÍ A SLUŽEB NA ČERPACÍCH STANICÍCH
ČAPPO tímto ujišťuje zákazníky i veřejnost, že i za nouzového stavu na čerpacích stanicích členských firem je plně zajištěn prodej pohonných látek, provozních kapalin, balených potravin, nápojů, vybraných léků, vitamínových přípravků či doplňků stravy a hygienických potřeb. 
V souladu s povinnými opatřeními upravující prodej občerstvení v provozovnách a restauracích se omlouváme zákazníkům, že zakoupené občerstvení a nápoje není možné po dobu nouzového stavu konzumovat v prostorách čerpacích stanic. 
Čerpací stanice provozované členskými firmami ČAPPO jsou v maximální možné míře otevřené s volným přístupem zákazníků na základě uvedené prodejní doby. 

ČLENSKÉ FIRMY ČAPPO PROSÍ SVÉ ZÁKAZNÍKY: 
Noste roušku, chráníte sebe i ty, kteří vám naše služby zajišťují.   
 

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

© 2020 ČAPPO - Všechna práva vyhrazena.  |  Stará verze stránek  |  Redakční systém i-servis.cz