Tankování AdBlue na čerpacích stanicích

11. 6. 2018 / ZPRÁVY ČAPPO / Autor: ing. Tomáš Mikšovský / Zdroj: ČAPPO

Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu jako první přináší motoristické veřejnosti aktuální seznam čerpacích stanic členských firem, kde je možno AdBlue tankovat z výdejního stojanu. 

ADBLUE STANDARDEM V SORTIMENTU ČERPACÍCH STANIC

AdBlue se nevyhnutelně stává standardem v sortimentu čerpacích stanic. Přestože lze močovinu doplnit v autoservisu, hlavním prodejním místem jsou jednoznačně čerpací stanice.

Zde lze prodej AdBlue zajistit jednoduše prostřednictvím balení v plastových kanystrech.

Doplňování z kanystru je ale pro řidiče značně diskomfortní a navíc hrozí potřísnění okolí plnicího hrdla. Je třeba si uvědomit, že močovina způsobuje na kovových dílech extrémně intenzívní korozi! Navíc plnění z dvacetilitrového balení představuje pro některé jedince fyzicky náročný úkon.

Proto přibývá čerpacích stanic, kde lze AdBlue tankovat přímo ze stojanu. Hlavním důvodem není pouze zajištění komfortu pro zákazníky, ale prostá ekonomika. Z pohledu motoristy je rozhodování o místě nákupu AdBlue naprosto jasné: prodejní cena za jeden litr kapaliny prostřednictvím výdejního stojanu podstatně nižší ve srovnání s cenami AdBlue baleného do plastových kanystrů!

Investice do tankování AdBlue přináší prodejcům u čerpacích stanic hned několik výhod – vyšší marži za litr, jednoduchou distribuci a skladování a žádné problémy s likvidací použitých balení. K tomu je v současnosti potřeba připočíst i silnou zákaznickou preferenci právě těch čerpacích stanic, kde je možno AdBlue pohodlně natankovat.

 

Na základě požadavku velkých kamionových firem, SAP a Škoda Auto jako první zveřejnila ČAPPO na svých webových stránkách aktuální seznam čerpacích stanic členských firem, kde je možno AdBlue tankovat z výdejního stojanu.

Seznam čerpacích stanic členských firem ČAPPO s možností tankování AdBlue

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

© 2019 ČAPPO - Všechna práva vyhrazena.  |  Stará verze stránek  |  Redakční systém i-servis.cz