Nová paliva pro vznětové motory - Seminář 8.6.2017

30. 6. 2017 / ZPRÁVY ČAPPO / Autor: ČAPPO

Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) ve spolupráci se Slovenskou asociací petrolejářského průmyslu a obchodu (SAPPO) uspořádaly odborný mezinárodní seminář Nová paliva pro vznětové motory, který se konal dne 8. června 2017 v hotelu PRAMEN v Praze.

Semináře se zúčastnilo 67 českých a slovenských odborníků z oblasti výzkumu, vývoje, výroby, distribuce a užití paliv pro vznětové motory se zaměřením na vyspělá paliva nové generace.

Úvodní slovo přednesl Jan Mikulec, výkonný ředitel ČAPPO, který zdůraznil, že cílem konání semináře je výměna zkušeností s vývojem, výrobou a užitím nových paliv pro vznětové motory a připomenutí 25. výročí činnosti České asociace petrolejářského průmyslu jako dobrovolného sdružení tuzemských a zahraničních firem působících v petrolejářském oboru na území ČR.

V rámci prezentací přednesli zástupci státní správy ČR a SR referáty o historii užití biopaliv pro silniční dopravu a předpokládaný vývoj legislativy jejich využití do roku 2020 a po roce 2020. Důležitým tématem byly i přednesené informace o pilotní projektu výroby hydrogenovaných rostlinných olejů a jeho využití v praxi v aktuálních podmínkách ČR.

V diskuzi účastníci ocenili význam semináře jako nástroje výměny zkušeností v oblasti nových paliv pro dopravu na bázi obnovitelných zdrojů energie.

Seminář uzavřel stručným hodnocením jeho přínosu Jan Mikulec.

Více zde

NAPIŠTE NÁM

Opište prosím následující bezpečnostní kód do pole pod kódem:

© 2019 ČAPPO - Všechna práva vyhrazena.  |  Stará verze stránek  |  Redakční systém i-servis.cz