CZ | EN

Bezpečnost při distribuci pohonných hmot - prezentace ze semináře 6. 4. 2017


Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) a Slovenská asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (SAPPO) společně uspořádaly seminář na téma Bezpečnost distribuce pohonných hmot.

Seminář se konal dne 6. 4. 2017 v hotelu PRAMEN v Praze 9.

Semináře se zúčastnilo 64 českých a slovenských odborníků z oblasti projekce, výstavby a provozování čerpacích stanic a distributorů pohonných hmot.

Úvodní zdravici přednesl Jan Duspěva, předseda představenstva ČAPPO, který zdůraznil, že cílem konání semináře je jednak výměna zkušeností z oblasti bezpečnosti distribuce paliv a také připomenutí 25. výročí založení České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu jako dobrovolného sdružení tuzemských a zahraničních firem z petrolejářského oboru na území ČR.

Následně vedoucí pracovních skupin pro Bezpečnost ČAPPO a SAPPO prezentovaly předmět činnosti a nejbližší prioritní témata obou asociací v oblasti bezpečnosti v petrolejářském průmyslu.

V závěrečné diskuzi účastníci ocenili význam bezpečnostních seminářů jako nástroje bezkonkurenční výměny zkušeností k předcházení mimořádných událostí v rizikovém sektoru, jako je distribuce paliv.

Seminář uzavřel stručným hodnocením Jan Mikulec, výkonný ředitel ČAPPO.

Přednesené prezentace

Bezpečnostní standardy ČAPPO

Zdeněk Stejskal, ČEPRO, a.s.

Kamerové systémy na čerpacích stanicích

Kamil Vodička MOL Česká republika, s.r.o.

Reportování potenciálních incidentů a skoronehod

Petr Kříž, Shell Czech Republic a.s.

HSSE standard Stáčení paliv v SR

Dušan Ronec, SLOVNAFT, a. s.

Mimořádné události při stáčení LPG

Klára Tomková, SLOVNAFT, a. s.,

Mimořádné události při přepravě a stáčení paliv. HSSE standard Stáčení paliv v ČAPPO

Jan Toms, ČEPRO, a.s.

Moderovaná diskuze na téma Investiční a údržbářské práce na čerpacích stanicích, spolupráce realizátorů a provozovatelů stanic

David Chaloupka, MOL Česká republika, s.r.o.